Wycieczka do Warszawy

W dniach 29-30 września 2016 roku uczniowie klas 6 – IV G wraz z opiekunami Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach przebywali na wycieczce szkolnej w Warszawie. Program wyjazdu do stolicy Polski był związany z pracą wychowawczą gimnazjum, tematem jego patrona – Stefana Batorego oraz realizacją projektu edukacyjnego, dotyczącego poznania zasobów Centrum Nauki Kopernik.

W pierwszym dniu naszego pobytu zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy tu wykonywać wiele różnych doświadczeń z zakresu przedmiotów szkolnych, ponieważ wystawa składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk. Zrobiło to na nas wszystkich duże wrażenie.

Kolejno odwiedziliśmy Planetarium Niebo Kopernika, gdzie obejrzeliśmy pokaz gwiezdnego nieba oraz film pt. „Jesteśmy Kosmitami”.

Zmęczeni po całym dniu podróży i zwiedzania udaliśmy się na obiadokolację do Wyszkowa.

Nocleg mieliśmy w Porządziu przy kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Drugiego dnia po śniadaniu oraz błogosławieństwie ks. Stefana Ceberka ruszyliśmy autokarem na wycieczkę po Starym Mieście.

Najpierw odwiedziliśmy Zamek Królewski w Warszawie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem odbudowanego z ruin zamku i zgromadzonych w nim dóbr kultury.

Po wyjściu z muzeum przeszliśmy Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika przed gmachem Polskiej Akademii Nauk.

Na zakończenie udaliśmy się na lekcję historii do Grobu Nieznanego Żołnierza, by złożyć hołd wszystkim poległym Polakom w walce o wolną Polskę.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Dziękujemy wszystkim, kto przyczynił się do organizacji tego wyjazdu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.