Wycieczka do Wilna

31 maja uczniowie klas początkowych udały się do Wilna na wycieczkę. Zaplanowane było zwiedzanie starego miasta (brama Subocz, baszta przy bramie) oraz program edukacyjny „Spędzanie wolnego czasu w dworach litewskich”.

Po zwiedzeniu Starówki poszliśmy do pałacu Chodkiewiczów.

Pani przewodnik opowiedziała o twórczości malarzy 19 w. Przybliżyła twórczość malarza Kościuszko, który ilustrował również bajki. Przy ilustracjach bajki „Dwa kogutki” wspólnie śpiewaliśmy, przy innych opowiadaliśmy bajki. Następnie oprowadziła po pałacu, dzieci ubrały się w ubranie 19 wieku. To była świetna zabawa, każdy poczuł się właścicielem pałacu, zanurzył się w atmosferę 19 wieku.

wilno

Uczniowie dowiedzieli się, co to takiego pejzaż, martwa natura, portret. Po skończonej wycieczce był posiłek w pizzerii. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.