Zajęcie edukacyjne w Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie

24 maja 2016 roku uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią panią Haliną Szturo Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach udali się na nietradycyjną lekcję języka polskiego do Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie.

Celem wycieczki do muzeum było przypomnienie historii z życia wielkiego poety oraz zwiedzenie domu, w którym mieszkał. W muzeum uczniowie nie tylko obejrzeli trzy ekspozycje pt. „Adam Mickiewicz i Litwa”, „Filomaci i Adam Mickiewicz”, „Kobiety w życiu Adama Mickiewicza”  jak również zapoznali się z kolekcją pierwszej edycji utworów poety, pierwszymi ich przekładami na różne języki świata oraz rzeczami osobistymi wieszcza.

Przy Pomniku Adama Mickiewicza wychowawczyni przeprowadziła konkurs wiedzy o poecie, a następnie uczniowie udali się na spacer po wileńskiej Starówce.

Uczniowie do domu wrócili pełni wrażeń oraz byli bardzo zadowoleni z wyjazdu do Wilna, ponieważ ta wycieczka była nietradycyjną lekcją wiedzy o Adamie Mickiewiczu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.