Inauguracja Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach

27 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach odbyła się uroczysta inauguracja gimnazjum.

Na święto przybyło wielu dostojnych gości:

– proboszcz parafii ławaryskiej, ksiądz Paweł Palul

-mer Samorządu Rejonu Wileńskiego, pani Maria Rekść

-zastępca mera Samorządu Rejonu Wileńskiego, pan Czesław Olszewski

-poseł na Sejm Republiki Litewskiej, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”, pan Józef Kwiatkowski

-kierownik Wydziału Oświaty Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego, pani Lilia Andruszkiewicz

-kierownik Wydziału Stosunków Publicznych i Międzynarodowych Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego, pani Jolanta Gulbinowicz

-główny specjalista Wydziału Oświaty Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego, kurator Gimnazjum im. Stefana Batorego, pani Janina Klimaszewska

-starosta gminy ławaryskiej, pan Marek Piłat

-przyjaciel naszego gimnazjum, sponsor z Radomia, pan Jan Maniak

-dyrektor Gimnazjum Nr 16 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, pani Elżbieta Śmigielska oraz przedstawiciele grona pedagogicznego

-dyrektorzy pobliskich placówek: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie, pani Janina Nowicka, dyrektor Szkoły-Ośrodka Wielofunkcyjnego w Mościszkach, pan Waldemar Klimaszewski, dyrektor żłobka–przedszkola w Ławaryszkach, pani Renata Barusewicz

-kierownik Centrum Wielofunkcyjnego w Ławaryszkach, pani Aleksandra Olszewskiene

-kierownik Nadleśnictwa ławaryskiego, pan Jerzy Łaptik

-przedstawiciele Strażnicy granicznej w Ławaryszkach

-nauczycielka Szkoły-Ośrodka Wielofunkcyjnego w Mościszkach, pani Regina Kozłowska z wychowankami

-szanowni rodzice, uczniowie, byli nauczyciele oraz absolwenci naszej szkoły.

Podniosłym momentem stało się odczytanie przez panią Marię Rekść, mera Rejonu Wileńskiego, aktów nadania szkole średniej statusu gimnazjum oaz imienia Stefana Batorego.

Następnie odbyło się uroczyste wniesienie i zaprezentowanie sztandaru gimnazjum.

Po ceremonii błogosławieństwa sztandaru oraz obrazu Stefana Batorego, proboszcz parafii ławaryskiej, ksiądz Paweł Palul, odprawił mszę dziękczynną w intencji grona pedagogicznego, uczniów i wszystkich pracowników szkoły.

Święto ukoronował hymn gimnazjum, który był wysłuchany po raz pierwszy w wykonaniu szkolnego chóru ,,Uśmiech,’’ autorami którego są nasi nauczyciele.

Koncert młodzieży szkolnej zainaugurował uroczysty polonez, wykonany przez różne grupy wiekowe. Kolejno uczniowie recytowali wiersze o patronie, o ukochanym gimnazjum, śpiewali piosenki, przedstawiali inscenizacje o królu Stefanie Batorym.

Występy uczniów były przeplatane przemówieniami i gratulacjami szanownych gości.

Pani Maria Rekść wraz z panią Lilią Andruszkiewicz wręczyły dyplomy uznania nauczycielom  oraz 300 euro na potrzeby gimnazjum.

Po części uroczystej wszyscy się udali na okolicznościowy poczęstunek do stołówki gimnazjum, gdzie dyrekcja i nauczyciele placówki usłyszeli jeszcze wiele miłych słów o zdolnościach naszej młodzieży.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za życzliwość i wsparcie, które będą nas motywowały do dalszej i jeszcze skuteczniejszej pracy.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.