Święto powitania ptaków

Marcowe dni stają się coraz dłuższe. Ostatni dzień tego miesiąca jest aż o dwie godziny dłuższy od pierwszego. Nad ziemią, jeszcze pokrytą śniegiem, coraz więcej słońca. Na gałęziach drzew i krzewów nabrzmiewają pączki, z których wkrótce rozwiną się liście.

W konarach drzew z wesołym świergotem uwijają się ptaki. Nad polami można usłyszeć śpiew skowronka, który podobnie jak jaskółki, szpaki, bociany i wiele innych gatunków, wrócił z dalekich wojaży po ciepłych krajach.

21 marca 2016 roku uczniowie klasy IV wraz ze swoją wychowawczynią panią Marią Czerniawską Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach dostojnie powitali ptaków.

Jak i każdego roku, uczniowie tradycyjnie przygotowali domki dla ptaków i zawiesili je na drzewach w lesie ławaryskim. Pomagali im w tym pracownicy Nadleśnictwa ławaryskiego, którzy zaprosili dziatwę na słodki poczęstunek oraz wręczyli im skromne upominki.

Do domów uczniowie wrócili pełni wrażeń. Byli szczęśliwi, że pomogli ptakom.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.