Wycieczka edukacyjna do Auksztockiego Parku Narodowego Litwy

17 grudnia 2015 roku najlepiej uczący się uczniowie oraz ich wychowawcy Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach udali się na wycieczkę edukacyjną do Auksztockiego Parku Narodowego Litwy. Jest to jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków w kraju.

Najpierw uczniowie zwiedzili piękny drewniany kościół w Połuszy, zapoznali się z historią danego regionu, następnie udali się do Ginuć, gdzie oglądali młyn wodny pochodzący z XIX wieku.

Kolejno zwiedzili muzeum pszczelarstwa starożytnej Litwy w Stripejkiai, a z góry Ladakalnis podziwiali piękne krajobrazy jezior i lasów.

Na zakończenie wycieczki grupa młodzieży udała się do piekarni, gdzie własnoręcznie upiekła sękacz. Po smacznym posiłku i krótkim odpoczynku uczniowie pełni wrażeń powrócili do domu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.