Uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski

Jesteśmy Polakami i chociaż naszą ojczyzną jest Litwa, obchodzimy ten dzień tak samo świątecznie, jak i Polacy mieszkający w Polsce.

Nasze gimnazjum tradycyjnie obchodzi to święto bardzo uroczyście.

11 listopada 2015 roku o 8.00 w sali gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości Polski. Nauczycielki języka polskiego p. Anna Burbo i p. Halina Szturo przygotowały wspaniałą lekcję historii, która była przeplatana pieśniami i wierszami patriotycznymi.

Następnie grupa młodzieży szkolnej ze swoimi opiekunami udała się do Wilna na cmentarz Rossa, by uczestniczyć w uroczystości przy Mauzoleum Marszałka J. Piłsudskiego.

Kolejno uczniowie odwiedzili cmentarz na Antokolu. Tam mieli ciekawą wycieczkę po cmentarzu, którą przeprowadziła nauczycielka j. polskiego z Niemieża p. Bożena Bieleninik.

Nasi uczniowie byli zachwyceni, cmentarz na Antokolu wywarł na nich ogromne wrażenie. Tutaj znaleźli miejsce spoczynku ludzie różnych wyznań i narodowości.

Na grobach polskich żołnierzy uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze.

Do domu wracali pełni wrażeń. Pogoda również dopisała.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.