Studniówka

Jak co roku w pierwszą sobotę lutego, w Ławaryskiej Szkole Średniej odbył się huczny bal studniówkowy zorganizowany przez maturzystów 51 promocji.  Bal studniówkowy, to jak literka „a” w alfabecie. Potem są inne, trochę mniej przyjemne literki, bo to ciężka praca, dużo nauki, sprawdziany, powtórki, wkuwanie. Na końcu jest literka „ż” – to życzenia i gratulacje z okazji zdania matury.7 lutego,  gdy wybiła na zegarze godzina 18.00, sala była przepełniona widzami. Dwunastacy mieli ogromny zaszczyt gościć w murach szkoły grono pedagogiczne, rodziców, przyjaciół, a także absolwentów szkoły.

Oficjalne otwarcie Studniówki 2015 roku ogłosiła pani Anna Ancewicz, dyrektor szkoły. Koncert, który przygotowali uczniowie klasy 12, był przepełniony duchem życia szkolnego. Uczniowie wykazali się najlepiej jak potrafili, śpiewając piosenki, grając w scenkach i krążąc w melodii tradycyjnego poloneza i walca.

Po części artystycznej maturzyści, rodzice i nauczyciele udali się na słodki tort, natomiast absolwenci mieli możliwość spotkać dawnych przyjaciół ze szkolnych lat i powspominać migawki z życia uczniowskiego. Wesoła zabawa trwała niemal do rana, jednak wszystko kiedykolwiek ma swój koniec, a na dwunastaków za sto dni czeka matura i droga w dorosłe życie!

Katarzyna Misiewicz

wychowawczyni  klasy12

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.