Hartujmy swój organizm

30 stycznia br. uczniowie Ławaryskiej Szkoły Średniej mieli możliwość wyjazdu na wycieczkę sportowo-rozrywkową. Był to wyjazd w ramach projektu: „Hartujmy swój organizm”, na który zaproszeni byli uczniowie z sąsiednich szkół, a mianowicie Mościskiej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej im. Cz. Miłosza w Pakienie.

Głównym celem danych zajęć sportowo-rekreacyjnych było zaspokojenie potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz stworzenie dzieciom szerokiej możliwości jej realizowania  w niecodziennych okolicznościach, jak również zaprzyjaźnienie młodzieży.

Współczesny człowiek coraz bardziej ogranicza swoją aktywność ruchową. Prowadzi to do obniżenia wydolności fizycznej, powstawania wielu wad postawy. Uważamy, że należy maksymalnie wykorzystywać naturalną potrzebę ruchu u dzieci w wieku szkolnym, zaszczepić potrzebę uprawiania sportu.
   Ruch jest motorem i źródłem życia. Aktywność ruchowa, w dzisiejszej dobie komputeryzacji, wraz z podstawą troski o zdrowie, są we współczesnym świecie nieodzownymi warunkami prawidłowego rozwoju oraz osiągania sukcesów życiowych.
    Podczas tej wycieczki ,uczniowie  wraz z nauczycielami, poczuli się jak prawdziwi sportowcy, gdy weszli do Show Areny. Czekała nas tam ogromna przyjemność zjeżdżania ze stromych gór na nartach i snowboardach. Ileż było radości i śmiechu, jak któryś z nas wylądowywał w zaspie śnieżnej.

Kolejną naszą atrakcją były zabawy wodne. W Parku Wodnym czekała na nas ciepła  woda w wartkiej rzece, jacuzzi, łaźnie oraz kręte zjeżdżalnie. Radości było co niemiara.

Po tak aktywnym i treściwym wypoczynku, pełni zadowolenia i nowych przyjaźni, późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

Uważamy, że takie wyjazdy kształcą młodzież, sa dobrą formą obcowania  oraz uczą radzić sobie w różnych okolicznościach.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.