Wycieczka do Łotwy

Tegorocznej pięknej jesieni 10 października 70-osobowa grupa młodzieży szkolnej, wychowawców oraz rodziców udała się na wycieczkę do Łotwy.

Najpierw udaliśmy się do Siguldy, która jest położona ok. 50 km od Rygi na skraju malowniczego Parku Narodowego Gauja. Tam zwiedziliśmy zamek średniowieczny, historia którego sięga XIII wieku. Z wyskokije baszty podziwialiśmy piękne krajobrazy.

Następnie udaliśmy się do jaskini Gutmanna, największej jaskini w krajach bałtyckich. Kolejną atrakcją naszej wycieczki (a chyba największą dla uczniów) była przejażdżka kolejką linową z Siguldy do pobliskiej Krimuldy ponad doliną rzeki Gauja.

Następnie pojechaliśmy do Rygi. Tam podziwialiśmy piękno strarówki. Spacerowaliśmy ulicami Alberta i Elżbiety, które słyną z architektury secesyjnej, zobaczyliśmy także Małą i Wielką Gildię Kupiecką, kościół luterański św. Piotra, dom Bractwa Czarnogłowych, katedrę, a nawet pomnik „Czterech Muzykantów“, z Bremy i wiele in. zabytków.

Żegnaliśmy Rygę nocną wypełnioną pięknem, spokojem, subtelnością oraz magią świateł. Powróciliśmy do domu pełni wrażeń. Pozostały wspomnienia, refleksje i oczywiście zdjęcia. Czekamy na kolejną wycieczkę.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.