Międzynarodowy dzień liczby π (pi)

14 marca w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy międzynarodowy dzień liczby π (pi). Uczniowie do tego święta przygotowywali się zawczasu. Uczniowie 5-8 klas rysowali plakaty, natomiast starszoklasiści uczyli się cyfr po przecinku na pamięć.

14 marca uczniowie klas 8-12 przyszli na lekcję matematyki z upieczonymi ciastkami okrągłej formy z  dekoracją liczby π (pi). W tym dniu były przerprowadzone nietradycyjne lekcje matematyki. Na początku każdej lekcji odbywał się konkurs wiedzy cyfr po przecinku w liczbie pi.  Uczennica klasy 9 Joanna Raczewska podbiła szkolny rekord, zapamiętała 54 cyfry. Na zakończnie imprezy w miłej atmosferze przy herbatce omawialiśmy znaczenie i wartość matematyki w naszym  codziennym życiu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.