Konkurs „Mój najpiękniejszy różaniec”

Wszyscy wierni Kościoła Katolickiego czekają na kanonizację  papieża Jana Pawła II. W swojej szkole przygotowujemy się do tej daty na różne sposoby. Jednym z nich jest udział uczniów klas 1-8 w konkursie p.t.,,Mój najpiękniejszy różaniec”, ogłoszonym przez wydział oświaty samorządu rejonu wileńskiego. W naszej szkole już się odbył  konkurs na najładniejszy różaniec wykonany przez uczniów. Ekspozycje zaskoczyły wszystkich swoją oryginalnością, pomysłowością i starannością wykonania.

Rodzice i dziadkowie również zachęceni byli do pomocy dzieciom. Na konkurs przygotowano dokładnie 20 różańców. Wykonawcy mieli pomysłów co nie miara. Na wystawie można było zobaczyć różańce wykonane z kłębuszków  wełny, makaronu, cukierków, orzechów  włoskich,  rodzynek, fasoli, papieru, koralików, materiału, suchych owoców, nici.

Trudno było wyłonić zwycięzców, wybrać najładniejszą pracę, ponieważ wszystkie były oryginalne i piękne oraz dokładnie przekazywały treść. Stąd jury w składzie: Anna Ancewicz- dyrektor szkoły, Albert Wołk- starszy nauczyciel historii, Weronika Użdalewicz- starszy nauczyciel nauczania początkowego, katechetka Krystyna Juckiewicz- Tałoczka, Krystyna Taraszkiewicz- bibliotekarka mieli niełatwe zadanie. Pomimo wszystko należało wybrać po trzy najlepsze prace w kategorii klas początkowych i średnich.

Laureatami konkursu w kategorii klas 1-4 zostali:

1 miejsce:  Dominik Tołłoczko, uczeń klasy 4

2 miejsce: Ernest Maszaro, uczeń klasy 2

3 miejsce: Tomek Bużyński, uczeń klasy 2

Jury wyróżniło prace: Ariadny Baratowej i Milany Sudnikiewicz.

W kategorii klas 5-8 zwyciężyli:

1 miejsce: Jowita Ławrynowicz i Walentyna Kalendo, uczennice klasy 5

3 miejsce: Julia Stankiewicz

Wyróżnienie otrzymały prace:  Eweliny Juckiewicz i Moniki Ruban uczennice klasy 5.

Najpiękniejsze prace będą zmagać się w konkursie rejonowym.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.