Zdrowo żyć i aktywnym być

W styczniu został zrealizowany rejonowy projekt dla przedszkolaków o zdrowym odżywianiu się „Sveikas maistas – kūnui vaistas” przygotowany przez wychowawczynie grupy przedszkolnej gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach – Mirosławę Gotowską-Getman i Irenę Pieczkowską.

Głównym celem projektu było poszerzanie wiadomości dzieci na temat wychowania zdrowotnego, motywowanie do dbałości o zdrowie, określenie zasad zdrowego stylu życia, zdrowe odżywianie, zaangażowanie rodziców w tworzenie warunków do rozwijania aktywności fizycznej dzieci oraz organizowania twórczości dziecięcej. W projekcie uczestniczyło 7 przedszkoli z rejonu wileńskiego. Podczas projektu wychowankowie wraz z wychowawczyniami lub w domu z rodzicami chętnie przyrządzali różnorodne pożyteczne smakołyki. Dzieciaki własnoręcznie krajali owoce i warzywa, sypali mąkę, mieszali ciasto, dekorowali oraz degustowali. Efektem końcowym projektu jest książka 30 zebranych oraz wykonanych przepisów kulinarnych. Projekt był nie tylko wspaniałą zabawą ale również niezwykle ważną edukacją dla dzieci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział oraz kolorowe fotorelacje.

Zdrowo żyć i aktywnym być

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.