Zajęcie edukacyjne

26 stycznia uczniowie wzięli udział w zajęciu edukacyjnym o bł. Carlu Akutisie w kościele i auli parafii św. Kazimierza w Alytusie. Pani Gita, która prowadziła edukację, opowiadała o życiu, cudach i dziełach Carla Akutisa.

Podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o młodym błogosławionym Kościoła katolickiego, który swoim życiem świadczył o głębokiej wierze i miłości do Boga i bliźniego. Zajęcia te były doskonałą okazją do połączenia edukacji religijnej z praktycznymi umiejętnościami. Uczniowie tworzyli własne różańce na rękę, co było nie tylko ciekawym doświadczeniem artystycznym, ale także i duchowym. Tak powstały piękne różańce ze słowami: „Non io ma Dio” (Nie ja, lecz Bóg). Na zakończenie spotkania uczniowie pomodlili się w swoich intencjach przy relikwiach błogosławionego w kościele św. Kazimierza. Dziękujemy za miłe i ciekawe przeżycia. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy jak ta pozwolą młodzieży lepiej poznać postacie tak inspirujące jak Carlo Akutis i zachęcą ich do pogłębiania własnej wiary.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.