Obchody 11 listopada

Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy uroczystość z okazji Święta Niepodległości Polski. W tym dniu cała społeczność gimnazjum zebrała się w odświętnie przyszykowanej sali, gdzie uczniowie klas początkowych przygotowali uroczysty program. Podczas występu dzieci opowiadały o historii Polski, recytowały wiersze, które były przeplatane tańcami oraz inscenizacjami. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych.

Występ uczniów, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna zostały nagrodzone głośnymi brawami. Niektórzy widzowie byli wzruszeni do łez.Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Na zakończenie uroczystości odśpiewaliśmy hymn Polski, tym samym włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”. Tradycyjnie również grupa uczniów oraz nauczycieli wzięła udział w uroczystościach na wileńskiej Rossie, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze jako pamięć o tych, co polegli za wolność ojczyzny.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.