Dzień Języków Europejskich

26 września jest Dniem Języków Europejskich. W tym dniu uczniowie naszego gimnazjum udali się do Parku Europejskiego i wzięli udział w ciekawej i treściwej lekcji edukacyjnej, podczas której mieli okazję zobaczyć różnorodne prace artystów litewskich i zagranicznych, usłyszeli intrygujące historie o „jajach dinozaurów” i „krześle olbrzyma”. Weszli do domu, który wyglądał stabilnie z zewnątrz, ale po wejściu do środka domek zaczynał się kołysać jak statek.

Następnie uczniowie wzięli udział w zabawie integracyjnej na orientację, podczas której podzielili się na grupy i kierując się wskazówkami, przemieszczali się od rzeźby do rzeźby, szukając puzzli. Uczniom udało się znaleźć wszystkie szczegóły, ułożyć puzzle i odczytać hasło, które doprowadziło do mety, gdzie był ukryty „skarb”.

Podczas edukacji w muzeum pod otwartym niebem uczniowie przeżyli wiele radości i pozytywnych emocji, zdobyli nowe doświadczenia, zaczerpnęli inspiracji i po prostu cieszyli się wspaniałą pogodą oraz promieniami jesiennego słońca.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.