Dzień Patrona Gimnazjum

4 maja obchodziliśmy Święto Patrona Gimnazjum – Stefana Batorego. W tym roku postanowiliśmy uczcić ten dzień w nietradycyjny sposób. Uczniowie musieli przypomnieć życiorys oraz najważniejsze wydarzenia z życia Stefana Batorego. Tego dnia wczesnym rankiem uczniowie klas 5-IVG wraz z nauczycielami wyruszyli do Uniwersytetu Wileńskiego.

W audytorium uniwersytetu  wysłuchali odczyt o naszym patronie, a później odbył się konkurs wiedzy o Stefanie Batorym. Uczniowie poczuli się w roli studentów, a atmosfera sprzyjała mądrym myślom. Po konkursie mieliśmy wycieczkę, podczas której zwiedziliśmy uliczki uniwersyteckie, audytoria, bibliotekę, obserwatorium, kościół, poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy o najstarszej uczelni Wilna. Zdobyta informacja pogłębiła też wiadomości z kalendarium życiowego Stefana Batorego.

Zrywając kolejną kartkę w kalendarzu imprez szkolnych, w taki sposób uczciliśmy Dzień Patrona.

Na drodze powrotnej powitaliśmy wiosnę i podziwialiśmy kwitnące sakury, a na nich kaskady różowych kwiatów. Dzień minął szybko, ciekawie i treściwie.

Uczniowie klas początkowych zapoznali się z życiem i działalnością naszego patrona, Stefana Batorego oraz wykonali piękne korony.

This entry was posted in Aktualności, Imprezy, Naujienos. Bookmark the permalink.