Międzynarodowy Dzień Liczby π

14 marca jak co roku w gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach organizuje się „Święto liczby π”. Dlaczego właśnie 14 marca obchodzimy „Dzień liczby Pi“? Liczba 3,14, a więc wiąże się to z odczytaniem znaczeń tych cyfr, a mianowicie jako 3 miesiąc roku oraz 14 dzień marca. Było to święto ciekawe i treściwe. Podczas święta odbyły się różne konkursy matematyczne, w których wzięli udział uczniowie klas 5-8 oraz I-IIG klas gimnazjalnych. Oprócz zadań matematycznych uczniowie każdej klasy deklamowali wiersze, a nawet śpiewali piosenki o matematyce, co bardzo urozmaiciło święto. Uczennica IVG klasy zaprezentowała ciekawy materiał multimedialny o historii liczby (pi). Na zakończenie święta, według naszej tradycji, każda klasa przyszykowała słodki poczęstunek, tzn. różne wypieki ozdobione liczbą (pi). Czas minął szybko i wesoło. Uczniowie pogłębili nie tylko  wiadomości z zakresu matematyki, ale jednocześnie przeżyli moc pozytywnych wrażeń.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.