Zapusty

Jak zapusty, to zapusty!

Dzisiaj pełny, jutro pusty!

Chwytaj pączki na widelec,

bo to jutro już Popielec”

1 marca tradycyjnie w naszym gimnazjum odbyły się zapusty. Celem imprezy było zapoznanie  z  tradycjami i obrzędami zapustowymi, jak również  symboliką tego święta.

Jak co roku uczniowie klas 5-7, pod kierownictwem pani Krystyny Tankielun, przyszykowali imprezę zapustową, której towarzyszyły szerokie uśmiechy, miłe wrażenia i pogodny nastrój. Program artystyczny przedstawili uczniowie  klas 5-7, jak również dołączyli się uczniowie klas początkowych.

Przebierańcy przywitali nauczycieli, uczniów oraz przybyłych gości z przedszkola w Ławaryszkach. Przybyli Zapust, Niedźwiedź, Dziad i Baba, a Kózka mówiła, że przyniesie nam dostatek. Cyganie zaśpiewali, zatańczyli oraz zaprosili zebranych do zabawy. Towarzyszyła wspaniała atmosfera, dobry nastrój oraz słoneczko.

Oczywiście nie obeszło się bez pysznych, smacznych, zapustowych blinów. Wesoło  spędziliśmy czas wśród skocznej muzyki, pięknych piosenek i porywistych tańców.

Zgodnie z prastarym obrzędem spalona została Marzanna. Zimę pożegnaliśmy. Czekamy na wiosnę!

This entry was posted in Aktualności, Imprezy. Bookmark the permalink.