Inauguracja nowego 2021/2022 roku szkolnego

Piękne święto czyli początek roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym. Rodzice, dzieci, nauczyciele  obu sąsiednich szkół zebrali się w kościele, by prosić Jezusa o błogosławieństwo Boże, dar mądrości, rozumu i roztropności.

Ksiądz proboszcz w swym bardzo treściwym kazaniu wzywał uczniów, by umieli słuchać i słyszeć.

Po Mszy  świętej goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszego gimnazjum zebrali się na uroczystym apelu, po długiej przerwie kwarantanny, by z radością powitać nowy rok szkolny.

Swą obecnością zaszczycili nas goście: wicemer samorządu administracji rejonu wileńskiego szanowna pani Teresa Dziemieszko oraz starosta gminy ławaryskiej  pan Mark Piłat.

W swym przemówieniu dyrektor gimnazjum, pani Renata Barusewicz, składała życzenia nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom, życząc pomyślnego roku szkolnego, udanej pracy oraz satysfakcji i współpracy.

Goście również życzyli wszystkim wytrwałości i sukcesów w nauce, dążenia do celu, a maturzystom solidnie się przyszykować do egzaminów.

Witaliśmy serdecznie naszych pierwszoklasistów i wręczyliśmy tornistry z pełnym wyposażeniem.

Czas nieubłaganie płynie naprzód, zmieniają się pory roku, jak również pokolenia. Na zasłużony odpoczynek odeszła szanowana i lubiana pani Weronika Użdalewicz, nauczycielka klas początkowych. Życzymy jej dobrego zdrowia i wiele radości z każdego dnia.

Grono pedagogiczne naszej szkoły się odmładza i mamy młodą nauczycielkę klas początkowych panią Justynę Miałdun. Życzymy jej dobrego startu.

Piękne święto się skończyło, rozpoczął się kolejny rok szkolny.

Wierzymy, że dobry początek przyniesie owoce i nasza szkoła będzie się rozwijać i rosnąć.

This entry was posted in Aktualności, Imprezy. Bookmark the permalink.