Studniówka 2024

Comments Off on Studniówka 2024

Dzień Niepodległości Litwy

15 lutego w naszym gimnazjum tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Niepodległości Litwy.

Historia naszego państwa została przybliżona zebranym poprzez wygłoszenie referatu, wierszy oraz piosenek. Następnie się odbył konkurs historyczny wśród klas

8, IG– IVG. Najlepszą wiedzą historyczną wykazali się uczniowie klas IIIG, IVG, 8 .

Na zakończenie, dyrektor gimnazjum pani Renata Barusewicz, dziękowała organizatorom oraz uczniom za twórcze pomysły w przygotowaniu święta patriotycznego.

Comments Off on Dzień Niepodległości Litwy

Konkurs języka angielskiego

15 lutego uczniowie naszego gimnazjum brali udział w rejonowym konkursie z języka angielskiego dla klas 9-10,IG-IIG, który odbył się w Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie. Czekamy na dobre wyniki!

Comments Off on Konkurs języka angielskiego

Rejonowa Olimpiada z historii

14 lutego uczennica IVG klasy Urszula Lewko (naucz. Albert Wołk) brała udział w Rejonowej Olimpiadzie z historii, która się odbyła w Gimnazjum w Pogirach.

Czekamy na dobre wyniki

Comments Off on Rejonowa Olimpiada z historii

Zapusty

Zapust jedzie droga,

a z nim przebierańce!

Koza, bociek, dwa niedźwiedzie

Pójdą z nami w tańce!

Comments Off on Zapusty

Olimpiada z matematyki

9 lutego uczennice naszego gimnazjum brały udział w Rejonowej Olimpiadzie z matematyki, która odbyła się w Gimnazjum Awiżeniach.

Czekamy na dobre wyniki.

Comments Off on Olimpiada z matematyki

Dzień Dziadków

Dzisiaj w naszym gimnazjum świętujemy Dzień Dziadków, dwie wyjątkowe osoby, które są jak skarby życia – nasze kochane Babcie i Dziadkowie!

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, aby wyrazić naszą głęboką miłość i wdzięczność za wszystko, co dla nas zrobili. To oni tchnęli w nas mądrość, ciepło i bezwarunkową miłość.

Drodzy Babciu i Dziadku, dziękujemy za każdy uśmiech, łzę, chwilę wspólnego szczęścia. Jesteście dla nas niewątpliwie najcenniejszym skarbem.

Comments Off on Dzień Dziadków

Olimpiada z Języka Rosyjskiego

8 lutego uczen. kl. IIG Emilia Krasowska i uczen. klasy IIIG Monika Bużyńska (naucz. Irena Ławrynowicz) wzięły udział w Rejonowej Olimpiadzie z Języka Rosyjskiego, która odbyła się w Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole.

Życzymy dobrych wyników.

Comments Off on Olimpiada z Języka Rosyjskiego

STEAM projekt “Choinka 3D”

Uczniowie klasy 5 przenieśli się w fascynujący świat STEAM podczas niezwykłych zajęć. Połączenie nauki, technologii, informatyki, sztuki i matematyki zaowocowało wspólnym projektem – śliczną choinką 3D! 🚀🌲 To nie tylko ozdoba, ale również przykład, jak edukacja może być kreatywna i angażująca.

Comments Off on STEAM projekt “Choinka 3D”

Lekcja integrewona

31 stycznia w klasie 5 odbyła się niezwykła lekcja, która połączyła historię z matematyką. Uczniowie zgłębiali chronologię litewskich wydarzeń historycznych, odkrywając związki między datami a liczbami. Fascynujące połączenie dwóch przedmiotów otworzyło uczniom nowe perspektywy i zainspirowało do nauki.

Comments Off on Lekcja integrewona