Wyjazd do Kernawe

11 października uczniowie klas 4 – IIIG wraz z nauczycielami wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę do Kernawe. Na początku mieliśmy w planie zajęcie edukacyjne „Smażenie blinów“. Podczas zajęcia uczniowie mieli możliwość zapoznać się z  technologią smażenia blinów, jakie produkty są do tego niezbędne, jakie możliwe są dodatki, aby bliny były smaczniejsze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciu, próbowali mleć ziarno w żarnach, przesiewali mąkę, przyrządzali ciasto  oraz smażyli bliny. Gdy już były pełne tace blinów, wszyscy usiedli do stołu. Pyszne blinki z dżemem bardzo smakowały.

Po wspólnym śniadaniu mieliśmy kolejne zajęcie w muzeum etnograficznym. Podczas lekcji w muzeum uczniowie zapoznali się z historią miejscowości Kernawe. Zobaczyli, jakie prace archeologiczne były prowadzone na danym terytorium, które przedstawiają byt mieszkańców sprzed tysiące lat.

Kolejnym punktem naszej podróży było zwiedzanie legendarnych pagórków w Kernawe. Przepiękna panorama z wyżyn, żółte klonowe liście, jesienne, ale ciepłe słońce umiliło naszą podróż.

Podczas wycieczki uczniowie nie tylko odpoczęli, ale również pogłębili swoje wiadomości z historii naszego kraju.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.