Išvyka į senąją Lietuvos sostinę – Kernavę

Šių metų spalio 11 dieną Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos 4 – IIIG klasių mokiniai kartu su mokytojais keliavo po Kernavės kraštą. Kelionę per nuostabų Lietuvos lopinėlį, išgarsintą didinga istorine praeitimi pradėjome nuo edukacinės programos „Blynų kepimas“. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo kaip iš grūdų gaunami miltai. Iš kokių dar produktų kepami blynai. Susipažino su tradicinių  kvietinių blynų kepimo technologija. Vaikai aktyviai dalyvavo pažintinėje veikloje: malė grūdus, liejo miltus, minkė tešlą ir kepė blynus. Iškeptus blynus vaikai ragavo  prie bendro stalo.

Skaniai papusryčiavę lankėmės Kernavės muziejuje- draustinyje. Atvykę į muziejų mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu dalyviai susipažino su paslapčių kupinu archeologų darbu, archeologiniais radiniais bei galėjo pamatyti, ką paliko mūsų protėviai prieš šimtus  ir tūkstančius metų. Vėliau pažintį su Kernave tęsėme apsilankę legendomis apipintų piliakalnių draustinyje. Smagiai pasivaikščioję, pasigrožėję nuostabia Kernavės krašto panorama atsiveriančia nuo piliakalnių, pabėgioję po juos keliavome namo.

Ši išvyka buvo puiki proga pasikartoti istorines žinias, jas pagilinti ir  įgyti naujų.