Udział w projekcie „Komputery dla dzieci”

8 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 5 naszego gimnazjum wzięli udział w projekcie „Komputery dla dzieci”.

Organizatorami tego projektu są spółki BBC oraz „Make It Digital”, a koordynatorami na Litwie przedstawiciele „Western Union” p. Andrius Czinga oraz p. Darius Laurinczikas.

Celem projektu jest promowanie wśród młodzieży programowania oraz umiejętności cyfrowych poprzez ofertę nowych programów, partnerstw i projektów.

Goście zapoznali uczniów klasy 5 z mikrokomputerami oraz przedstawili, w jaki sposób można je zaprogramować, jakie są ich możliwości.

W prezencie uczniowie otrzymali mikrokomputerki microbit, które będą wykorzystywać na lekcjach technologii informacyjnej w klasie 6.

W imieniu uczniów klasy 5 oraz nauczyciela technologii informacyjnej p. Mieczysława Podleckiego wyrażamy ogromne podziękowanie gościom za ciekawe zajęcia oraz wspaniałe prezenty.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.