Stresas ir jo sprendimo galimybės

2017 metų II pusmetį, Vilniaus rajono pedagoginė psichologinė tarnyba įgyvendino Vilniaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių įgyvendinimo rėmimo projektą „Tu gali įveikti stresą 2!“. Šiuo projektu buvo siekiama vykdyti Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų mokinių savižudybių ir smurto prevenciją, stiprinant jų psichikos sveikatą ir atsparumą stresui, panaudojant šiuolaikinių neurotechnologijų Biofeedback metodą. Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija taip pat dalyvavo projekte „Tu gali įveikti stresą 2!“ ir gavo Biofeedback įrangą.

Vasario 2 dieną visuotinio tėvų susirinkimo metu gimnazijos psichologė Božena Ragelienė skaitė pranešimą tema „Stresas ir jo sprendimo galimybės“ ir pristatė visiems šiuolaikinių neurotechnologijų Biofeedback metodą. Dirbant su Biofeedback metodu žmonės yra mokomi savireguliacijos atsižvelgiant į kūno fiziologinius pakyčius. Specialios įrangos ir prie žmogaus kūno prijungtų jutiklių pagalba fiksuojami fiziologiniai parametrai yra pavaizduojami kompiuterio ekrane patrauklaus žaidimo pavidalu. Keičiantis asmens psichologinei būsenai, kinta veiksmas kompiuteriniame žaidime realiu laiku, „čia ir dabar“, kas padeda žmonėms greičiau išmokti atsipalaidavimo ar koncentracijos technikų. Biofeedback tai modernus ir patikrintas praktikoje metodas, kuris objektyviai parodo mūsų vegetacinės nervų sistemos aktyvumą, tinka nustatant specifines psichofiziologines asmens reakcijas, taikomas streso reakcijų kontrolei, taip pat žmogaus sužadinimo lygio reguliavimui.