Edukacinis užsiėmimas Vladislavo Sirokomlės muziejuje

2017 metų kovo 29 dieną Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos 8 klasės mokiniai kartu su klasės vadove Regina Sudnikevič ir technologijų vyr. mokytoja Kristina Tankeliun lankėsi Vladislavo Sirokomlės muziejuje Bareikiškėse ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Velykų spalvos“.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kokios tradicijos išliko iki mūsų dienų, kokie yra tradiciniai Vilniaus krašto margučiai, be to, susipažino su įvairiais kiaušinių marginimo būdais. Dalyviai čia pat galėjo išbandyti mūsų senolių paliktą tradicinį margučių marginimo būdą. Po užsiėmimo dalyviai aplankė čia įkurtą muziejų, susipažino su Vladislovo Sirokomlės muziejaus atnaujinta ekspozicija: išvydo  garsiojo XIX a. Vilnijos krašto poeto, dramaturgo ir publicisto Vladislavo Sirokomlės saugomus asmeninius daiktus, knygas.

Džiaugiamės, kad mokiniai ne tik prisiminė tradicinį margučių marginimo būdą, bet ir turėjo progą pajusti ypatingą dvarelio aurą.