Mes prisimename, kodėl jau 25 metus esame laisvi

Laisvės gynėjų dieną Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos mokiniai pradėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija.“ Gimnazija įsitraukė į visuotinę akciją ir tokiu būdu prisiminė 1991 metų sausį iškovotą pergalę. Sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių gimnazijos mokinai  languose uždegė vienybės ir atminimo žvakutes. Vėliau visa gimnazijos bendruomenė susirinko  į Laisvės gynėjų dienos 25-osios metinių minėjimą.

7 klasės mokinės Evelina Juckevič ir Jovita Lavrinovič priminė tragiškus sausio 13 d. faktus, išvardijo žuvusiųjų pavardes, skaitė eilėraščius, skirtus Laisvei, Nepriklausomybei, Tėvynei.  Minėjimą paįvairino vaizdo įrašas, liudijantis dramatiškas tų dienų įvykius.

Tikimės, jog ši akcija paskatins jaunąją kartą saugoti tautos iškovojimus bei didvyriškai ginti Tėvynės nepriklausomybę.