Projektas „Būkime kartu“

Šių metų rugsėjo 24 d. Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos 6-9 klasių mokiniai bei muzikos mokytoja Liucina Vlasenko ir lietuvių kalbos mokytoja Regina Sudnikevič dalyvavo šalies mokymo įstaigų bendrų edukacinių veiklų projekte „Būkime kartu“, kuris vyko Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje.

Tęsdami pernai metais užsimezgusią draugystę vykome pas draugus žaisti lietuviško ritinio. Maloniai nustebino mūsų partnerių svetingumas bei organizuota veikla: apsilankėme Vido Janulevičiaus medžio drožinių galerijoje, stebėjome lietuvių liaudies žaidimą – ripką, dalyvavome lankelio varymo varžybose, degustavome senovinius valgius. Džiugu, kad į projektą įsitraukė daugiau mokyklų, trokštančių dalintis savo regiono tradicijomis. Mokiniai linksmai leido laiką su Kupiškio r. Antašavos pagrindinės mokyklos, Panevėžio r. Skaistakalnio pagrindinės mokyklos atstovais.

Dėkojame projekto vadovei Daliai  Markutienei bei Vabalninko gimnazijos bendruomenei už galimybę pažinti lietuvių liaudies papročius bei atskleisti savo kultūros savitumą.