Kręć pedały i bądź bezpieczny

23 maja  na podwórko gimnazjum wjechał samochód policyjny. Co się stało? Tak! Nasz dobry przyjaciel Amsis oraz pracownik policji pani A. Rakauskienė przyjechali odwiedzić uczniów.

Pani Rakauskienė wraz z nauczycielem wychowania fizycznego E. Špakowym organizowali wiktorynę  dla uczniów klas 5-7 „Kręć pedały i bądź bezpieczny”.

Gość opowiedziała o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, znaczeniu odblasków i  pasów bezpieczeństwa oraz zademonstrowała, jak z nich prawidłowo korzystać. Przypomniała rowerzystom  o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Powiedziała, jak sprawdzić rower przed wyjazdem.

Amsis spotkał się również z dziećmi  grupy przedszkolnej oraz wesoło się z nimi zabawił.

Na pożegnanie pani  wręczyła uczniom dyplomy i prezenty oraz obiecała, że jeszcze powróci. To było zabawne spotkanie dla wszystkich.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.