„Olympis 2022 – Sesja Wiosenna”

W marcu  uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Edukacyjnym „Olympis 2022 – Sesja Wiosenna”. Uczniowie otrzymali dyplomy I, II i III stopnia.

Gratulujemy.

Sveikiname.

Posted in Naujienos | Comments Off on „Olympis 2022 – Sesja Wiosenna”

PANGEA 2022

Wielkie brawa dla Aleksandra Taropina, ucznia  klasy drugiej, zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Matematycznego .

Posted in Naujienos | Comments Off on PANGEA 2022

Pielęgnuję marzenie

30 maja, Amelia Tomaszewicz i Ilja Miroszniczenko uczniowie 2 i 3 klasy brali udział w konferencji uczniów rejonu wileńskiego pt. „Pielęgnuję marzenie”, które się odbyło w gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach. Ilja zaprezentował  swoje umiejętności sportowe . Amelia zaś przedstawiła prace z robotechniki i opowiedziała o swoich zainteresowaniach w tej dziedzinie. Uczniowie mieli okazję poznać również pasje swoich rówieśników.

Posted in Aktualności | Comments Off on Pielęgnuję marzenie

Ostatni dzwonek maturzystów 58 promocji

30 maja 2022 roku zabrzmiał ostatni dzwonek dla maturzystów Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach. Obecna 58 promocja liczy 15 uczniów.

Najpierw tradycyjnie cała społeczność gimnazjalna udała się do pobliskiego kościoła pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach, gdzie się odbyła w intencji maturzystów uroczysta Msza Święta.

Continue reading

Posted in Aktualności, Imprezy | Comments Off on  Ostatni dzwonek maturzystów 58 promocji

Wycieczka do Polski

W dniach 24-27 maja prawie 50-osobowa grupa uczniów oraz nauczycieli naszego gimnazjum zwiedziła południowe tereny Polski. Na początku mieliśmy do pokonania szczyty górskie w Zakopanym. W pierwszym dniu udaliśmy się na górski szczyt Nosal, który ma 1206 m n.p.m.

Posted in Aktualności | Comments Off on Wycieczka do Polski

Mydło

Posted in Aktualności, Imprezy | Comments Off on Mydło

Kręć pedały i bądź bezpieczny

23 maja  na podwórko gimnazjum wjechał samochód policyjny. Co się stało? Tak! Nasz dobry przyjaciel Amsis oraz pracownik policji pani A. Rakauskienė przyjechali odwiedzić uczniów.

Pani Rakauskienė wraz z nauczycielem wychowania fizycznego E. Špakowym organizowali wiktorynę  dla uczniów klas 5-7 „Kręć pedały i bądź bezpieczny”.

Posted in Aktualności | Comments Off on Kręć pedały i bądź bezpieczny

Wycieczka po Wilnie

19 maja uczniowie klas 1-5 mieli niezwykłą wycieczkę po Wilnie  nowoczesnym i wygodnym  autokarem z otwartym dachem Hop On- Hop Off. Dzieci miały możliwość obejrzeć najciekawsze i najważniejsze zabytki Wilna: wieżę Giedymina, katedrę, wzgórze Trzech Krzyży, Ostrą Bramę, starówkę, kościół św. Anny, cmentarz na Rossie.

Dzieci wróciły w pogodnym nastroju, pełni wrażeń oraz nowej wiedzy.

Posted in Aktualności | Comments Off on Wycieczka po Wilnie

Zawody sportowe

17 maja  w wileńskiej drużynie przygranicznej odbyły się zawody sportowe (wesołe sztafety ), w których wzięli udział uczniowie  klas IIIG-IVG naszego gimnazjum. Tym razem wypadli bardzo dobrze i zajęli II miejsce. Dziękujemy organizatorom za ciekawe i treściwe zajęcie.

Posted in Aktualności | Comments Off on Zawody sportowe

Integrowana angielsko-technologiczna lekcja

17 maja w klasie 7 odbyła się integrowana angielsko-technologiczna lekcja. Tematem lekcji było:  „Kuchnia brytyjska – tradycyjne ciasto marchewkowe”. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się ze specyfiką kuchni angielskiej oraz wypiekali tradycyjne ciasto marchewkowe. Na początku obejrzeli krótki film w języku angielskim, zapoznali się z  przepisem na to ciasto oraz zbadali skład ciasta. Później wszyscy poszli do kuchni, gdzie przygotowali  składniki i upiekli ciasto. Po upieczeniu i schłodzeniu wypieku, odbyła się jego degustacja przy filiżance herbaty. Uczniowie poczęstowali również nauczycieli.

Posted in Aktualności | Comments Off on Integrowana angielsko-technologiczna lekcja